Adams Deweloper

 

Opłaty za mieszkanie we własnym lokum nie są małe i codziennie pracujemy na to, abyśmy mieli możliwość ich uiszczenia, jednocześnie zachowując pieniądze na pozostałe rzeczy związane z codziennym funkcjonowaniem. Nie da się bardzo oszczędzać na ogrzewaniu, jeśli chcemy czuć się w domu komfortowo.

Trudno więc nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że energooszczędne lokum to ogromna ulga dla naszego portfela.

 

Jaki dom jest energooszczędny?

Podczas budowy budynku niezwykle istotny jest wybór materiałów, które pozwolą na zatrzymanie temperatury na optymalnym poziomie w środku. Z tego właśnie powodu użyliśmy do stworzenia Osiedla Konwaliowa jedynie takich materiałów, które umożliwiły nam budowanie energooszczędnych domów.

Zarówno fundamenty, jak i podłogi wraz ze ścianami będą ocieplone właściwym dla nich styropianem, który w trakcie zimy zapewnia wewnątrz ciepło, a w trakcie gorących miesięcy nie dopuszcza do wnętrz nadmiernego ciepła, aby zachować w nich przyjemną, komfortową temperaturę.

Każdy budynek zostanie pokryty tynkiem silikatowo-silikonowym oraz farbą silikonową, które będą położone na podwójnej warstwie zbrojonego kleju, co dodatkowo zapewni szczelność i ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Adams Deweloper

Jaką rolę odgrywają okna i drzwi?

Zarówno okna, jak i drzwi wejściowe są odpowiedzialne w dużej mierze za szczelność. Im budynek szczelniejszy, tym większa szansa na lepsze kontrolowanie temperatury wewnątrz. Zastosowaliśmy w swoim projekcie wysokiej jakości stolarkę okienną i drzwiową, dzięki czemu nie będzie się na nich zbierał nadmierny kurz i bród, co jest dodatkowym udogodnieniem.

Podczas uszczelniania budynku nie zapomnieliśmy oczywiście o poddaszu, które zostanie nie tylko właściwie ocieplone, ale również zaopatrzone w specjalistyczne okno dachowe, które da odpowiednią ilość światła w pomieszczeniu wraz z jednoczesną szczelnością.

Zapewnienie sobie możliwości zamieszkania w tak precyzyjnie wykonanym budynku to gwarancja oszczędności na co dzień.